Loading...

Peloidoterapia

banerek peloidoterapia

PELOIDOTERAPIA

Wykorzystuje naturalne składniki pochodzenia mineralnego lub organicznego do celów leczniczych.

W naszym Sanatorium wykorzystujemy działanie leczniczego torfu borowinowego, który aplikowany jest w formie zawijań i kąpieli borowinowych.

  • ZAWIJANIA BOROWINOWE

    Wykonywane są z naturalnego torfu leczniczego, który działa zarówno miejscowo jak i ogólnoustrojowo. W trakcie tego zabiegu poprzez wysoką temperaturę (ok.45ᵒC) przez skórę wnikają najcenniejsze składniki borowin – kwasy humusowe, garbniki, estrogeny oraz mikroelementy, które działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie, miorelaksacyjnie oraz odtruwająco. Poprzez zwiększenie produkcji cytokin działają ochronnie na chrząstki stawowe.  Zabieg wpływa korzystnie na choroby zapalne i zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa, stany pourazowe narządów ruchów, dyskopatie, neuralgie.

  • KĄPIEL W ZAWIESINIE BOROWINOWEJ

    Ciepła kąpiel w zawiesinie borowinowej pobudza krążenie krwi i łagodzi bóle, a rozpuszczone w wodzie aktywne składniki borowiny (kwasy huminowe, enzymy, estrogeny i mikroelementy) szybko są wchłaniane i wnikają w głąb organizmu przez dużą powierzchnie skóry - działając nawet na odległe narządy, takie jak jajniki i macica.

  • 1